Rekrutacja do Żłobka Samorządowego 2025/2026
Regulamin Rekrutacji dzieci do Żłobka Samorządowego w Brzozowie oraz dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce Żłobek -> Rekrutacja do Żłobka 2025/2026
Poranek wielkanocny
Święta wielkanocne to jedne z najradośniejszych świąt w roku. Choć poprzedzone smutkiem, postem, zadumą, niosą wiele radości i nadziei, zwiastują pełnię życia.
27 marca w naszym przedszkolu został przygotowany poranek wielkanocny przez dzieci z grupy IV Odkrywcy.
Przedszkolaki wprowadziły rówieśników oraz zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Za pomocą wierszyków, pieśni i tańców przybliżyły obecnym zwyczaje i tradycje wielkanocne
Konkurs plastyczny „Maluchy Malują”
W piątek 22 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Maluchy Malują”. Organizatorem konkursu jest Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek” w Sanoku. W tym roku była to już 23 edycja konkursu, a tematem prac były „Stworki i potworki”. Laureatami konkursu z naszego przedszkola zostali: Jakub Obłój z grupy „Odkrywcy” oraz Ksawery Cyrulik z grupy „Sportowcy”. Serdecznie gratulujemy.
„XVII SPOTKANIE Z MAŁYM TEATRZYKIEM W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W HUMNISKACH”
W piątek 22 marca w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Humniskach odbyło się „ XVII spotkanie z Małym Teatrzykiem”. Celem konkursu było rozwijanie twórczej postawy wśród przedszkolaków, prezentowanie aktorskich umiejętności oraz poszerzenie wiedzy na temat sposobów ochrony zdrowia, prawidłowego odżywiania oraz zasad zdrowego stylu życia.
WIELKANOCNE WARSZTATY W GRUPIE MOTYLKÓW Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH Z GÓREK
Dnia 20 marca grupę Motylków odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Górek: p. Marlena p. Teresa, p. Agnieszka i p. Ewelina. Poprowadziły one Warsztaty Wielkanocne pt. „Palma wielkanocna”. W zajęciach tych wzięli udział również rodzicie, rodzeństwo, babcia oraz dziadziu naszych podopiecznych.
„Motylki sieją owies do koszyczka wielkanocnego”
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Motylki postanowiły upiększyć i ozdobić swoje koszyczki wielkanocne o owies. Dlatego też przy pomocy pań zasiały nasionka do niewielkich pojemniczków, używając ziemi i wody. Pojemniczki złożyliśmy w nasłonecznionym miejscu, gdzie obserwowaliśmy jak owies pięknie rośnie. Warto dodać, iż przedszkolaki wykazały się dużą samodzielnością. Każde dziecko samo zasiało i codziennie doglądało swojej roślinki.
„Motylki zakładają zielony ogródek”
Jest wczesna wiosna, zbliża się czas sadzenia roślin w postaci kwiatów, warzyw, ziół, dlatego my jako mali ekolodzy postanowiliśmy przygotować i założyć przedszkolny ogródek. W tym celu użyliśmy nasion cebuli, pietruszki i kopru. Wspólnie z dziećmi wsypaliśmy ziemię do przygotowanych doniczek, następnie wysialiśmy nasionka cebuli, pietruszki i kopru, przykryliśmy je ponownie niewielką warstwą ziemi, podlaliśmy je i ustawiliśmy doniczki na parapecie. Dzieci w formie dyżurów codziennie doglądały nasionek i podlewały je.
W dziecięcym laboratorium „Motylków”
W ramach tygodniowej tematyki „W dziecięcym laboratorium” oraz działalności kółka ekologicznego dzieci z grupy VI przez cały tydzień wraz z paniami wykonały szereg eksperymentów oraz uczestniczyły w zabawach badawczych. Przedszkolaki miały okazję popatrzeć jak zmienia się kolor, poprzez mieszanie różnych barwników. W tym celu wykonały pracę plastyczną „Kolorowy wulkan” z wykorzystaniem farb plakatowych koloru żółtego, niebieskiego, zielonego i czerwonego oraz rurek do picia. Kolejnym eksperymentem było malowanie na mleku, gdzie dzieci wspólnie wyciągnęły wnioski, że kolory zaczęły się mieszać, jednak po użyciu patyczka higienicznego zamoczonego w płynie do naczyń i włożeniu go do mleka kolory zaczęły się odpychać.
PALMA WIELKANOCNA - WARSZTATY W GR I „KRASNALE”
Dnia 18 marca z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci z gr. Krasnale miały okazję gościć wyjątkowych gości – panie z koła gospodyń wiejskich w Przysietnicy: p. Wanda Bąk, p. Irena Sobota, p. Helena Wania, które na nasze zaproszenie przybyły do nas żeby zapoznać dzieci ze zwyczajem robienia palm wielkanocnych.
Niezwykła lekcja o lesie...
Dnia 21.03.2024 roku odbyło się uroczyste „Powitanie Wiosny”, które rozpoczęło się spotkaniem z panią Justyną Wójcik-Leń, myśliwym reprezentującym Polski Związek Łowiecki- Zarząd Okręgowy w Krośnie oraz koło łowieckie „ Jeleń” w Brzozowie.
Pani Justyna jako miłośnik przyrody, przeprowadziła ciekawą lekcję. W sposób niezwykle interesujący opowiedziała o mieszkańcach lasu. Pokazała wiele rekwizytów, które bardzo podobały się przedszkolakom i pozwoliły im na lepsze zrozumienie przedstawionych informacji. Dodatkowo przybliżyła najmłodszym postać św. Huberta – patrona myśliwych. Na zakończenie obdarowała najmłodszych odblaskami oraz kolorowankami.
Wiosna Wiosna ach to ty !
Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Dzieci z gr I Krasnale wraz ze swoimi paniami zaprosiły wszystkie przedszkolaki do obejrzenia programu artystycznego z okazji przyjścia nowej pory roku- Wiosny.
Z uwagi na fakt, że dzieci z tej grupy uczestniczą w programie pilotażowym DWUJĘZYCZNI OD PRZEDSZKOLA, przedszkolaki powitały wiosnę wykorzystując również piosenki po angielski. Podczas występu mali artyści miały okazję przywołać wiosnę wierszykami i tańcami wcielając się w rolę kwiatów i zwierząt. Z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej publiczności przedszkolnej. Na koniec przedszkolaki zatańczyły wiosennego walczyka, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. W tym dniu przewodnim kolorem był zielony. Zagościł on również w przedszkolnym menu, a szpinakowe babeczki bardzo wszystkim smakowały.
Lekcja otwarta z Programu Powszechnej Dwujęzyczności w grupie Smerfy
Grupa Smerfy od zeszłego roku uczestniczy w pilotażowym Międzynarodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności. Dlatego też 18.03.2024 r. odbyły się zajęcia pt. "What's the weather like?".
Celem zajęć na które zostały zaproszone panie: Romualda Wojnar- wicedyrektor ds. Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie oraz pani Małgorzata Tajak- kierownik Działu Opracowywania i Gromadzenia Zbiorów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie było: realizaja programu, uczestniczenie w zabawach muzyczno- ruchowych, podejmowanie działań rozwijających aktywność fizyczną, powórzenie i utrwalenie słownictwa związanego ze zjawiskami pogodowymi oraz rozumienie i reagowanie na proste polecenia w języku angielskim.
BĄDŹMY OSTROŻNI, BADŹMY UWAŻNI!!! Spotkanie z panią Policjantką
Dnia 20.03.2024 roku odbyło się spotkanie z p. Magdaleną Kaszowksą- starszym aspirantem z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.
Jego celem było kształtowanie wśród przedszkolaków właściwych zachowań, szczególnie podczas poruszania się po ulicach.
Pani policjantka przypomniała zasady bezpieczeństwa i wysoko oceniła wiedzę dzieci z tego zakresu, a w nagrodę zaprosiła wszystkich do obejrzenia radiowozu.
KRASNOLUDKI PRZYGOTOWUJĄ WIOSENNY OGRÓDEK
Dzieci z grupy ,,KRASNOLUDKI" dobrze wiedzą, że nadejście wiosny to czas sadzenia i siania roślin, dlatego też mali ogrodnicy postanowili założyć w swojej sali wiosenny ogródek.
Wszyscy zamienili się w małych ogrodników. Dzieci przygotowały wszystkie potrzebne narzędzia do pracy: nasiona, szklarnię, wiaderko, rękawiczki, konewkę, doniczki oraz ziemię. Mogły samodzielnie wysiać nasiona do doniczek a następnie podlać sadzonki. Sadziły cebulkę, fasolę, marchewkę, pomidorki, pietruszkę i brokuły. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc doniczki z roślinkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin.
WARSZTATY ROBIENIA PALMY Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH Z PRZYSIETNICY W GRUPIE ,,ODKRYWCÓW”.
15 marca w grupie Odkrywców odbyło się spotkanie warsztatowe pt.
,,PALMA WIELKANOCNA”.
Na te zajęcia zostali zaproszeni rodzice dzieci z grupy Odkrywców oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Przysietnicy, które reprezentowały panie: Wanda Bąk, Irena Sobota, Helena Wania i Halina Woźniak.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Przysietnicy przybliżyły nam jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych, a dokładnie tradycję robienia palmy wielkanocnej. Przedstawicielki KGW opowiedziały, co jest potrzebne do zrobienia takiej palmy, a potem pokazały, jak ją należy wykonać. Zadaniem rodziców i ich dzieci było zrobienie własnej palmy. Panie Z KGW cały czas nadzorowały prace dzieci i ich rodziców oraz z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy pomagały w ich wykonaniu.Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Rodzinne warsztaty wielkanocne w grupie SPORTOWCY
Dnia 13 marca 2024 roku w grupie SPORTOWCY odbyły się warsztaty wielkanocne z najbliższymi członkami rodziny. Celem spotkania było propagowanie i kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi. W miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem uczestników powstały przepiękne pisanki, które wykonywane były techniką decoupage. Rodzice, dziadkowie wraz z dziećmi wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Dziękujemy jeszcze raz za przybycie i mile spędzony czas.
Wielkanocne Pisanki- warsztaty w grupie Smerfy
12.03.2024 roku w grupie Smerfy odbyły się warsztaty ozdabiania styropianowych jajek pod kierunkiem pani Doroty Piotrowskiej instruktora oraz pasjonatki rękodzieła, a na co dzień opiekuna osób niepełnosprawnych.
Pani Dorota rozpoczęła warsztaty od krótkiej pogadanki i pokazu różnego rodzaju: pisanek, kraszanek, wydrapywanek oraz różnorodnych technik zdobienia jajek oraz wydmuszek. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zgromadzone arcydzieła i okazy.
SPORTOWCY w sklepie zegarmistrzowskim
08 marca 2024 roku dzieci z grupy SPORTOWCY pod opieką swoich pań wychowawczyń odbyły wycieczkę do sklepu zegarmistrzowskiego OHTIME w Brzozowie. Celem było zaznajomienie dzieci z pracą zegarmistrza. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały opowieści -pana Mariusza, który w profesjonalny sposób zapoznał nas z tajnikami jego pracy. Dzieci poznały różne rodzaje zegarów ściennych, zegarków na rękę, narzędzia których używa zegarmistrz na co dzień. Z dużym zainteresowaniem słuchały muzyki zegarów ściennych. Na zakończenie mali goście podziękowali panu Mariuszowi za miłe przyjęcie. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla wszystkich przedszkolaków
Od nasionka do rośliny
W grupie Odkrywcy powstał zielony kącik, który ma na celu poznanie otaczającego nas świata oraz kształtowanie i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej przedszkolaków.
Mali ogrodnicy podczas zajęć edukacyjnych sami zasiali nasionka kopru, marchwi, pietruszki i cebule. Dodatkowo dzieci przypomniały i utrwaliły sobie wiedzę dotyczącą warunków niezbędnych dla wzrostu rośliny i założenia hodowli w kąciku przyrodniczym, który stał się doskonałym miejscem do prowadzenia bezpośrednich obserwacji. Przedszkolaki podczas takich działań uczą się dokładności, cierpliwości oraz systematycznej pielęgnacji roślin.
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 79827