Aktualności

Aktualności

          • Motylki na lodach

          • Grupa Motylki w piątek 19.06.2026r. wybrała się na pyszne lody do Cukierni Glazer w Brzozowie. Każdy mógł wybrać swój ulubiony smak lodów, co sprawiło dzieciom wiele radości. Wyjście było doskonałą okazją do integracji, wspólnej zabawy i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Podczas spaceru dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

            Wszyscy wrócili do przedszkola z uśmiechami na twarzach i miłymi wspomnieniami.

            Dziękujemy Cukierni Glazer za miłe przyjęcie.

            M. Fiedeń

            D. Kula

                                                                                                                                                                       

          • DZIĘKUJEMY WAM STRAŻACY

          • 18 czerwca w ramach realizacji tematu "Bezpieczne wakacje" odbyło się spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie. Do przedszkola ogromnym samochodem przyjechali panowie: Oktawian Bujacz i Łukasz Giefert - rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci mogły obejrzeć ubranie i podstawowy sprzęt każdego strażaka oraz wyposażenie wozu, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie. W imieniu całej społeczności przedszkolnej grupa "Smerfy" podziękowała strażakom wręczając własnoręcznie przygotowaną ogromną laurkę. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Oktawianowi Bujaczowi i panu Łukaszowi Giefertowi za ciekawe spotkanie i dotychczasową współpracę. 

            Wychowawcy grupy II

          • „Na wakacje spokojnie wyruszamy, bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy”

          • W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków podczas wakacji, nauczyciele specjaliści zorganizowali dla wszystkich dzieci spotkanie edukacyjne pod hasłem „Na wakacje spokojnie wyruszamy, bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy”.

            Podczas wydarzenia dzieci miały możliwość obejrzenia rekwizytów przydatnych podczas wakacyjnych wyjazdów oraz poznały ich zastosowanie. Nauczyciele zaprezentowali także odpowiedni strój i wyposażenie rowerzysty oraz osoby poruszającej się na hulajnodze, zwracając szczególną uwagę na znaczenie kasku i ochraniaczy.

            Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących zasad bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku – nad wodą, w górach, w lesie oraz podczas zabaw na podwórku.Nie zabrakło także wspólnej zabawy przy piosenkach „Bezpieczne wakacje” oraz „Oto Morze Bałtyckie jest”, które wprowadziły wszystkich w radosny, wakacyjny nastrój.

            Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże naszym wychowankom bezpiecznie i odpowiedzialnie spędzić nadchodzące wakacje.

            Grażyna Lubecka

             

          • Motylki w bibliotece

          • Dnia 15 czerwca dzieci z grupy Motylki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzozowie. Celem wycieczki było poznanie tego wyjątkowego miejsca oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych. Na miejscu przedszkolaki zostały serdecznie przywitane przez panią bibliotekarkę Martę Borek, która opowiedziała o swojej pracy oraz wyjaśniła, jak należy korzystać z biblioteki i dbać o książki. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać ciekawych bajek, a następnie uczestniczyły w rozmowie na temat przeczytanego utworu.

            Wizyta w bibliotece była dla dzieci niezwykle ciekawym doświadczeniem. Przedszkolaki dowiedziały się, że biblioteka to miejsce, w którym można nie tylko wypożyczać książki, ale także rozwijać swoją wyobraźnię i zdobywać nową wiedzę.

            Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci dzieci do częstego sięgania po książki i odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.

            M. Fiedeń

            D. Kula

             

             

          • Wycieczka Sportowców do Gospodarstwa Agroturystycznego "Na Równiach"

          • Dnia 15 czwerca 2026 roku przedszkolaki z grupy "Sportowcy" udały się na wycieczkę do Górek - Gospodarstwa Agroturystycznego "Na Równiach". Celami wycieczki było: przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych poprzez bezpośredni kontakt z naturą, kształtowanie szacunku do przyrody oraz zwierząt hodowlanych oraz wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas pobytu na gospodarstwie Sportowcy poznali zyczaje niektórych zwięrząt tam hodowanych tj. osiłki, lamy kozy, papugi. Ogromne zainteresowanie wzbudziły osiołki i lamy będace jedną z głównych atrakcji tego miejsca. Chętne dzieci mogły nakarmić osiołki ulubionymi smakołykami. Największa atrakcją była zabawa na placu zabaw z wykorzystaniem hamaków, huśtawek, domku, zjeżdżalni z piaskownicą) oraz wiele miejsca do zabaw swobodnych, pobiegania po trawie w otoczeniu drzew owocowych i wiejskiej zieleni. Wokół gospodarstwa zorganizowane były też miejsca  zachęcające do aktywności ruchowej, gry w lotki, czy uprawiania sportu. Dużo radości sparwiło dzieciom pieczenie kiełbaski i wspólna degustacja.

            Pobyt w gospodarstwie dostarczył Sportowcom wspaniałych wrażeń. Przedszkolaki z uśmiechem wróciły do przedszkola, długo jeszcze dzieląc się między sobą wrażeniami z wycieczki. Dziękujemy Pani Kornelii za miło spędzony czas!

             Monika Marszałek Rychlicka

            Maria Patryn

          • Spotkanie z informatykiem w grupie MOTYLKI i ODKRYWCY

          •  

            Dnia 16 czerwca br. dzieci dwóch najstarszych grup wzięły udział w spotkaniu z informatykiem – panem Dawidem Lubasem – tatą Miłoszka z grupy MOTYLKI, które odbyło się w naszym przedszkolu w sali grupy ODKRYWCY.

            Tematem przewodnim spotkania było uświadomienie dzieciom roli komputera w życiu człowieka. Podczas zabaw przy tablicy interaktywnej, dzieci same wyciągnęły wnioski, że komputer to fajne urządzenie, ale należy zachowywać umiar w  obcowaniu z nim.

            Pogadanka rozpoczęła się od demonstracji każdej części z jakiej składa się komputer. Dzieci zdobyły wiele nowych informacji i z wielkim zaangażowaniem przyglądały się tym częściom. Miały również możliwość dokładnie im się przyjrzeć i dotknąć.

            Super zabawą okazała się Minecraftowa gra polegająca na poruszaniu postacią, układaniu na ekranie gotowych bloczków z prostymi poleceniami tekstowymi i graficznymi( idź w prawo; idź w lewo; do góry itp.) oraz ,,Literki i słowa na czas”( celem było utrwalenie literek, ćwiczenia w czytaniu, ćwiczenie koncentracji i refleksu).

            Było to niewątpliwie wartościowe spotkanie podczas którego dzieci zdobyły wiele cennych wiadomości.  Dziękujemy panu Dawidowi za przybycie i poświęcony czas.

             

            Wychowawcy grupy

            MOTYLKI, ODKRYWCY

             

             

          • WYCIECZKA GRUPY „PSZCZÓŁKI” DO MUZEUM PRZYRODNICZEGO BIESZCZADZKIEGO PARKU NARODOWEGO W USTRZYKACH DOLNYCH

          •         11 czerwca 2026 r. dzieci z grupy „Pszczółki” wzięły udział w niezwykle ciekawej wycieczce do Muzuem Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

                    Celem wyjazdu było poznanie bogactwa przyrodniczego Bieszczadów oraz rozwijanie zainteresowań związanych z otaczającym światem przyrody. Podczas zwiedzania muzeum dzieci miały okazję obejrzeć interesujące ekspozycje przedstawiające mieszkańców bieszczadzkich lasów. 

                    Duże zainteresowanie wzbudziły sylwetki prezentujące niedźwiedzie, wilki, rysie, jelenie oraz gatunków ptaków. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści przewodnika, który przybliżył im tajemnice życia zwierząt oraz znaczenie ochrony przyrody. W muzeum dzieci mogły również podziwiać piękne krajobrazy Bieszczadów przedstawione na fotografiach i makietach.

                     Dużym zainteresowaniem cieszyły się również interaktywne stanowiska  edukacyjne, które pozwalały zdobywać wiedzę poprzez zabawę. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Sanoka, gdzie na dzieci czekała kolejna atrakcja, wspólny posiłek w McDonalds.

                        Wycieczka była nie tylko doskonałą lekcją przyrody, ale okazją do wspólnego spędzania czasu i zdobycia nowych doświadczeń.

                                                                                      

            Wychowawcy grupy III

          • ,,SMERFY" W RUDAWCE RYMANOWSKIEJ

          • 10 czerwca dzieci z grupy ,,Smerfy" wyjechały do Ośrodka Wczasów Zdrowotnych ,,Rudawka". Wycieczka była wypełniona atrakcjami, więc przedszkolaki spędziły ją bardzo aktywnie oraz w doskonałych humorach. Zwiedziły teren ośrodka, obejrzały i karmiły zwierzęta w Mini - ZOO, skorzystały z ciekawych urządzeń ogrodowych i sportowych, bawiły się, tańczyły zamieniając się w piratów szukających skarbów, a także w piękne motyle. Uczestniczyły również w warsztatach plastycznych i ozdabiały kamienie, a na zakończenie pobytu zjadły obiad w restauracji. Wyjazd był bardzo udany, pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, a dobry humor oraz apetyt dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki.


            Wychowawcy grupy

          • Spotkanie z podopiecznymi Dziennego Domu Pobytu z Brzozowa

          • Dnia 8 czerwca grupa Sportowcy wybrała się do Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie na zaproszenie pracowników i podopiecznych. Seniorzy przygotowali dla przedszkolaków wystep. Zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Dzieci na widowni ze skupieniem i zainteresowaniem słuchali aktorów, którzy przedstawiali kolejne postacie warzyw. Oprócz wspaniałej inscenizacji wiersza seniorzy przygotowali jeszcze inne atrakcje tj. śpiewanie piosenek, opowiadanie i czytanie bajek. Nie mogło zabraknąć oczywiście zabaw ruchowych w niedzwiedzia, czy kaczuszki. Sportowcy otrzymali także pyszny poczęstunek i słodkie prezenty. 

            Serdecznie dziękujemy pracownikom oraz podopiecznym Dziennego Domu Pobytu z Brzozowa za zaproszenie, upominki i owocną współpracę. Czas spędzony z seniorami jest budujący dla naszych wychowanków. Uwrażliwia ich na miłość, dobroć, współczucie, uczy szacunku i okazywania pomocy osobom starszym. Dziekujemy za miło spędzony czas. Do zobaczenia!

            Monika Marszałek-Rychlicka

            Maria Patryn 

          • MOTYLKI z wizytą u Państwa Roguli

          • Dnia 09.06.2026 roku MOTYLKI na zaproszenie rodziców Tymona (dziecka z naszej grupy) gościły w urokliwym miejscu, na posesji Państwa Marka i Renaty Roguli.

            W ogrodzie, na której znajduje się przestrzenna altana dzieci brały udział w warsztatach robienia pizzy. Ubrane w kolorowe fartuszki i czapki kucharskie mogły poczuć się jak prawdziwi mistrzowie pizzy. Samodzielnie pod czujnym okiem pana Marka, wałkowały swój kawałek ciasta. Wybierały i układały ulubione składniki (sosy, sery, wędliny, keczup), z ogromnym zaangażowaniem tworzyły swoje własne pizze. Podczas warsztatów poznały także etapy jej przygotowywania.

            Z niecierpliwością czekały aż smakołyki zostaną wyciągnięte z pieca. Po degustacji na dzieci czekały inne atrakcje: karmienie rybek w stawie, zabawy integracyjne przy muzyce, kolorowanki, babington.

            Z całego serca dziękujemy za zaproszenie, ugoszczenie, wspaniałą zabawę i atmosferę.

            Dziękujemy za upominki w postaci dyplomów i słodyczy.

             Dorota Kula

            Magdalena Fiedeń

             

             

          • Wiosenne obserwacje MOTYLKÓW

          • Wiosna zazieleniła nasze ogródki, łąki, pola. Była to doskonała okazja, aby przedszkolaki mogły poznać,  zaobserwować zmiany w przyrodzie podczas spacerów. Dzieci z grupy MOTYLKI przez cały okres wiosny od marca do czerwca monitorowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Idąc „naszą stałą trasą” odnajdowały rosnące na brzegach, w ogródkach przy domach, pierwsze wiosenne kwiaty: przebiśniegi, krokusy, szafirki i żonkile. Zwracały uwagę na krzewy i drzewa, na których pojawiały się małe pąki. Z tych pąków niedługo wyrosły młode listki. Zobaczyły też na wierzbowych gałązkach pierwsze bazie. Wsłuchiwały się w radosny śpiew ptaków. Spacery były bardzo przyjemne, pełne nowych wrażeń, doznań. Zajęcia na łonie natury rozbudziły w nich ciekawość przyrodniczą również poprzez korzystanie z aplikacji do rozpoznawania przyrody w terenie. Zdjęcia robione podczas  spacerów  napotkanych okazów, były  wspólnie oglądane w sali oraz omawiane.

                                                               

            Dorota Kula

            Magdalena Fiedeń

          • Mini Olimpiada Przedszkolaków

          • 9 czerwca 2026 r. reprezentanci grupy „Odkrywcy” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Brzozowie wzięli udział w Mini Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się na Stadionie MOSiR w Brzozowie. W sportowych zmaganiach naszą grupę reprezentowali: Helena Tercha, Antonina Wolanin, Adam Bujacz, Bartosz Zaremba oraz Aleksander Kurcoń.

            Wydarzenie zgromadziło przedszkolaki z wielu placówek powiatu brzozowskiego, które miały okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.

            Nasi mali sportowcy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich konkurencjach, wykazując się sprawnością, wytrwałością oraz duchem fair play.

            Nie zabrakło uśmiechu, zdrowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Za swój wysiłek dzieci zostały nagrodzone medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

            Charakter wydarzenia obejmował konkurencje ruchowe i lekkoatletyczne, które od lat promują aktywność fizyczną wśród najmłodszych.

            Serdecznie gratulujemy Helenie, Antoninie, Adamowi, Bartoszowi i Aleksandrowi sportowej postawy oraz godnego reprezentowania naszej grupy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

            J. Pietryka

          • Mikołaj Adamczak reprezentował nasze przedszkole podczas II Gminnego Festiwalu Maryjnego

          •  

            W sobotę, 6 czerwca 2026 roku, w klasztorze Sióstr Służebniczek w Starej Wsi odbyły się eliminacje do II Gminnego Festiwalu Maryjnego, zorganizowany pod patronatem Burmistrza Brzozowa.

            Wydarzenie zgromadziło licznych młodych wykonawców którzy wspólnie przeżywali wyjątkowe przedpołudnie pełne modlitwy, muzyki, radości i integracji.

            Miło nam poinformować, że Przedszkole Samorządowe nr 1 w Brzozowie reprezentował Mikołaj Adamczak, który zaprezentował utwór pt. „O Maryjo”. Młody wykonawca z wielkim zaangażowaniem i odwagą wystąpił przed publicznością, wzbudzając uznanie i ciepłe przyjęcie słuchaczy.

            Serdecznie gratulujemy Mikołajowi pięknego występu oraz dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu, które w piękny sposób łączy wartości religijne, kulturę i lokalną społeczność.

            J. Pietryka

          • Dziewczynki z grupy Odkrywcy na XX Jubileuszowych Prezentacjach Artystycznych

          •  

            3 czerwca 2026 roku w Brzozowskim Domu Kultury odbyły się XX Jubileuszowe Prezentacje Artystyczne im. prof. Waleriana Pańki. Wydarzenie zgromadziło aż 167 uczestników, którzy zaprezentowali swoje talenty w 27 różnorodnych występach artystycznych.

            Wśród występujących nie zabrakło również reprezentantek naszego przedszkola. Dziewczynki z grupy Odkrywcy z wielkim zaangażowaniem i radością zaprezentowały publiczności dwa układy taneczne. Młode artystki zachwyciły widzów swoją energią, uśmiechem oraz sceniczną odwagą, a ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

            Udział w tak wyjątkowym wydarzeniu był dla dzieci cennym doświadczeniem oraz okazją do rozwijania swoich pasji i talentów artystycznych.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, miłą atmosferę oraz możliwość uczestniczenia w tym pięknym jubileuszowym wydarzeniu. Gratulujemy wszystkim wykonawcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

            J. Pietryka

            zdjęcia dzięki Gminie Brzozów

          • Radosne obchody Dnia Dziecka w przedszkolu

          •  

            Dziś jest święto wszystkich dzieci,słońce jasno z nieba świeci.Śmiech i radość wokół płyną,piękne chwile szybko miną.

            Niech się spełnią marzeń setki,dla chłopców i każdej dziewczynki.Dużo szczęścia, moc radości,i dziecięcej beztroskości! 🌞🎈🎉

             

            Dzień Dziecka w naszym przedszkolu upłynął w atmosferze radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy. Z tej wyjątkowej okazji  02.06.2026 na dzieci czekało wiele atrakcji.

            Przedszkolaki wybrały się do kina na pełną przygód bajkę „Kurozając i Świątynia Świstaka”, która dostarczyła wszystkim wielu emocji i powodów do śmiechu.

            Po seansie na dzieci czekała słodka niespodzianka – pyszne lody serwowane z "lodowego samochodu" przez lokalną firmę U Orłosia, za co serdecznie dziękujemy!

            Nie zabrakło również słodkich paczuszek przygotowanych specjalnie dla naszych wychowanków. Radość dzieci była największą nagrodą i sprawiła, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

             

            Wszystkim Dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu, spełnienia marzeń oraz beztroskiej zabawy każdego dnia!

            J. Pietryka

             

             

             

          • GMINNY DZIEŃ DZIECKA

          • 31 maja 2026 roku podczas Gminnego Dnia Dziecka dziewczynki z grupy Odkrywcy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne przed licznie zgromadzoną publicznością. Młode tancerki wystąpiły w trzech różnorodnych układach tanecznych, które przygotowywały z dużym zaangażowaniem i radością.

            Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami, a dziewczynki zachwyciły widzów swoją energią, uśmiechem oraz doskonałą współpracą na scenie. Udział w tak ważnym wydarzeniu był dla nich nie tylko okazją do zaprezentowania swoich talentów, ale również do wspólnego świętowania Dnia Dziecka.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim małym artystkom odwagi i pięknych występów oraz dziękujemy rodzicom za wsparcie i obecność podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

            J. Pietryka

             

            zdjęcia dzięki uprzejmości Gminy Brzozów

          • PIKNIK RODZINNY

          • 30 maja w naszym ogrodzie  przedszkolnm odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny, który zgromadził dzieci, rodziców i nauczycieli we wspólnej zabawie. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Brzozowa.

            Uroczystego otwarcia dokonały I wicedyrektor przedszkola Izabela Szałajko i p.o. dyrektor Żłobka Samorządowego Magdalena Mrozek-Błaż.

            Przez całe wydarzenie uczestników do aktywności i udziału w konkursach zachęcała pełna energii Aleksandra Bryś wraz z mężem, która w barwnym, bajkowym stroju dbała o doskonałą atmosferę i uśmiechy najmłodszych.

            Duże wrażenie zrobił także pokaz freestyle’owego kręcenia ciasta przygotowany przez Łukasza Kościńskiego.

            Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże, stoiska kreatywne, a także spotkanie ze strażakami i możliwość obejrzenia wozu strażackiego OSP Brzozów

            Nie zabrakło również pysznych smakołyków – słodkiego bufetu, domowych wypieków, muffinek, galaretek, kiełbasek z grilla, waty cukrowej, aromatycznego bigosu oraz pizzy prosto z pieca, wypiekanej przez właścicieli Francesca.

            Serdecznie dziękujmy Burmistrzowi Brzozowa za dofinansowanie pikniku oraz wszystkim uczestnikom, rodzicom za wsparcie i wspólnie spędzony czas. To był dzień pełen uśmiechu, radości i niezapomnianych chwil!

            Do zobaczenia za rok!

             

          • Wycieczka grupy „Krasnali” do Sali Zabaw „Urwis” w Sanoku

          • W dniu 28 maja dzieci z grupy „Krasnale” wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Sali Zabaw „Urwis” w Sanoku. Było to dla naszych trzyletnich przedszkolaków szczególne wydarzenie, ponieważ była to ich pierwsza wspólna wycieczka. Głównym założeniem tego wyjazdu było rozwijanie sprawności fizycznej oraz koordynacji ruchowej przedszkolaków na bezpiecznych konstrukcjach rekreacyjnych. Podróż miała również istotny wymiar wychowawczy – uczyła dzieci zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa w nowych miejscach oraz kulturalnego zachowania w środkach transportu publicznego. Pod względem poznawczym wycieczka pozwoliła maluchom na orientację w nowej przestrzeni oraz odkrywanie infrastruktury przyjaznej dzieciom w sąsiednim mieście.

            ​Sama podróż autokarem była dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem i wprawiła wszystkich w doskonały nastrój już na samym początku wyprawy. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo nowoczesnych i atrakcyjnych przestrzeni. Krasnale z wielką radością korzystały z basenu z piłkami, różnego rodzaju tradycyjnych zjeżdżalni oraz z wielkiej, dmuchanej zjeżdżalni, która wzbudziła mnóstwo emocji. Dzieci chętnie budowały też budowle z dużych klocków gąbkowych, testowały nowoczesne zabawki interaktywne i elektroniczne, a także spędzały czas w bezpiecznym kąciku dla najmłodszych. 

            ​Po aktywnym i pełnym wrażeń czasie spędzonym na zabawie, na zmęczone, ale niezwykle szczęśliwe dzieci czekał pyszny, ciepły posiłek. Przedszkolaki z apetytem zjadły pizzę oraz wypiły owocowy soczek, co stanowiło idealne zwieńczenie tego udanego dnia. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych Krasnali jako pierwsze, wspaniałe przedszkolne wspomnienie.

                                                               Alicja Byczyńska

          • Czyste powietrze wokół nas - realizacja programu. Uroczyste wręczenie nagród w Brzozowskim Sanepidzie

          • 29 maja w siedzibie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzozowie odbyło się uroczyste podsumowanie programu edukacyjnego „Czyste Powietrze Wokół Nas,” połączone z wręczeniem nagród dla najmłodszych uczestników konkursu. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z przedszkoli, nauczyciele, rodzice. Naszą placówkę reprezentował Adaś Bujacz, z grupy Odkrywcy, który za wykonanie pracy plastycznej otrzymał wyróżnienie.

            Komisja konkursowa oceniała pomysłowość, estetykę wykonania oraz zgodność z tematyką ochrony zdrowia i środowiska. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Na zakończenie organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom, opiekunom i placówkom oświatowym za udział w programie oraz zachęcili do aktywnego uczestnictwa w kolejnych inicjatywach edukacyjnych realizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzozowie.

            Nasze przedszkole po raz kolejny raz we współpracy z PSSE  realizowało program edukacyjny „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Jego głównym celem jest kształtowanie wśród dzieci postaw prozdrowotnych, zwiększanie świadomości dotyczącej szkodliwości dymu tytoniowego oraz zwracanie uwagi na znaczenie czystego powietrza dla zdrowia człowieka.

            A. Bober

            W. Kobiałka