W dniu 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w naszym przedszkolu w odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z Panią Justyną Wójcik-Leń reprezentującą Polski Związek Łowiecki oraz Koło Łowieckie „Jeleń”-Brzozów. Pani Justyna, jako prawdziwy miłośnik przyrody, przeprowadziła dla dzieci bardzo ciekawą i angażującą lekcję. W przystępny sposób opowiedziała o życiu zwierząt leśnych i ich zwyczajach.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o wilkach, sarnach, bażantach.Nie zabrakło również ciekawych rekwizytów – mogły zobaczyć fragmenty poroża, a także ślady zwierząt. Dzięki temu lepiej zrozumiały, jak wygląda życie w lesie i jak rozpoznawać jego mieszkańców.
Na zakończenie spotkania dzieci z grupy „Pszczółki” podziękowały gościowi śpiewając piosenkę. Pani Justyna przygotowała także niespodziankę, każde dziecko otrzymało kolorowanki oraz kredki. Wizyta przebiegła w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje większą świadomością ekologiczną naszych przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Wójcik-Leń za poświęcony czas oraz inspirujące zajęcia!
Wychowawcy grupy III