W czwartek 28 maja br., dzieci z grupy MOTYLKI pod opieką pań wychowawczyń zwiedziły Rozlewnię Wody Mineralnej „IWONICZANKA”. Wizyta przedszkolaków w rozlewni wód mineralnych była wyjątkowym wydarzeniem.
Spotkanie rozpoczął Pan Tomasz Bocheński – Prezes Firmy, który przywitał wszystkich oraz zaprosił do obejrzenia prelekcji na temat wody i jej znaczenia w codziennym życiu człowieka, przyrody.
Następnie pod czujnym okiem naszego wspaniałego przewodnika Pani Katarzyny Bąk – mamusi Frania, zwiedziliśmy laboratorium, w którym dzieci miały możliwość obejrzenia próbek bakterii występujących w wodzie , na rękach, itp. Miały możliwość obejrzenia pod mikroskopem komara. Przeprowadzały testy na kwasowość wody, rozpoznawały po smaku wodę mineralną spośród innych.
Dzieci miały okazję wejść na halę produkcyjną i zobaczyć jak wygląda proces produkcji i butelkowania wody. Obserwowały linię produkcyjną – od mycia butelek, przez napełnianie, aż po etykietowanie i pakowanie.
Serdecznie dziękujemy Prezesowi Firmy - Panu Tomaszowi Bocheńskiemu za możliwość zwiedzenia Rozlewni Wody Mineralnej „IWONICZANKA”, przemiłe przyjęcie i prezenty.
Podziękowanie ślemy mamusi Frania , Pani Katarzynie Bąk oraz pracownikom firmy za ciekawy i przystępny sposób przybliżenia dzieciom tajników badania, pozyskiwania i butelkowania wody.
Wizyta edukacyjna była pełna radości i nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.
Dorota Kula
Magdalena Fiedeń