Aktualności

Aktualności

          • Spotkanie ze Szkołą Muzyczną YAMAHA

          • Dnia 29 maja odbyła się ostatnia już w tym roku szkolnym lekcja muzyki pod hałsem: WIOLONCZELA, KONTRABAS, GITARA BASOWA. Serdecznie dziękujemy Szkole Muzycznej YAMAHA za wspaniałą przygodę muzyczną oraz atrakcyjny i kreatywny przekaz. 

            Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

          • Motylki na konkursie Piosenki Wakacyjno- Turystycznej w Grabownicy

          • W piątek 29 maja w Grabownicy Starzeńskiej odbył się konkurs -

            ,,IV Przegląd Piosenki Wakacyjno-Turystycznej”,

             którego tematem przewodnim były

            ,,Morskie opowieści”.

            Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Motylki:

            - Milena- wykonała pracę plastyczną z wykorzystaniem materiałów do recyklingu oraz pięknie opisała ją  recytując wiersz pt. ,,W  morskich głębinach” . Wiersz został ułożony specjalnie do wykonanej pracy plastycznej przez opiekuna przygotowującego dziecko do konkursu.

            - Julian-  zaśpiewał pięknie piosenkę pt. ,,Zostanę piratem.”

            Dzieci pięknymi strojami również nawiązywały do tematu konkursu ,,Morskie opowieści”- Milenka zamieniła się w syrenkę a Julian był prawdziwym piratem.

            Dziewczynki do występu przygotowała pani Magdalena Fiedeń.

             

            Dziękujemy organizatorom konkursu za piękne prezenty i miło spędzony czas.

            Dziękujęmy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do udziału w konkursie.

             

            M. Fiedeń

            D. Kula

          • Wycieczka MOTYLKÓW do Rozlewni Wody „IWONICZANKA”

          • W czwartek 28 maja br., dzieci z grupy MOTYLKI pod opieką pań wychowawczyń  zwiedziły Rozlewnię Wody Mineralnej „IWONICZANKA”. Wizyta przedszkolaków w rozlewni wód mineralnych była wyjątkowym wydarzeniem.

            Spotkanie rozpoczął  Pan Tomasz Bocheński – Prezes Firmy, który przywitał wszystkich oraz zaprosił do obejrzenia prelekcji na temat wody i jej znaczenia w codziennym życiu człowieka, przyrody.

            Następnie pod czujnym okiem naszego wspaniałego przewodnika Pani Katarzyny Bąk – mamusi Frania, zwiedziliśmy laboratorium, w którym dzieci miały możliwość obejrzenia próbek bakterii występujących w wodzie , na rękach, itp.  Miały możliwość obejrzenia pod mikroskopem komara. Przeprowadzały testy na kwasowość wody, rozpoznawały po smaku wodę mineralną spośród innych.

            Dzieci miały okazję wejść  na halę produkcyjną i zobaczyć   jak wygląda proces produkcji i butelkowania wody. Obserwowały  linię produkcyjną – od mycia butelek, przez napełnianie, aż po etykietowanie i pakowanie.

            Serdecznie dziękujemy Prezesowi Firmy - Panu Tomaszowi Bocheńskiemu  za możliwość zwiedzenia Rozlewni Wody Mineralnej „IWONICZANKA”, przemiłe przyjęcie i prezenty.

            Podziękowanie ślemy mamusi Frania , Pani Katarzynie Bąk oraz pracownikom firmy za ciekawy i przystępny sposób przybliżenia dzieciom tajników badania, pozyskiwania i butelkowania wody.

            Wizyta edukacyjna była pełna radości i nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

             

            Dorota Kula

            Magdalena Fiedeń

             

          • DZIEŃ MAMY I TATY

          • „Dwa najpiękniejsze słowa świata,

            we wszystkich językach to Mama i Tata.

            Wypowiadane przez wszystkich ludzi,

            czy to są mali, czy to są duzi.”

            Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających świąt w naszym przedszkolu. To wyjątkowy czas pełen miłości, wdzięczności i rodzinnego ciepła. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla swoich Rodziców niezwykły program artystyczny. Były piękne wiersze, radosne piosenki, kolorowe stroje oraz tańce, które dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych emocji. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem wyrażali swoją miłość, szacunek i wdzięczność za troskę, dobroć oraz codzienną opiekę Mam i Tatusiów. Podczas występu na twarzach Rodziców gościły uśmiechy, ale nie zabrakło również chwil wzruszenia. Po gromkich brawach dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane upominki — laurki, serduszkowe obrazki i kwiatowe koszyczki. Całości dopełniły serdeczne uściski, całusy i wspólne rodzinne fotografie, które będą piękną pamiątką tych wyjątkowych chwil.

            Wszystkim Mamom i Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, uśmiechu oraz wielu powodów do dumy i radości ze swoich wspaniałych dzieci.

            ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ Z UROCZYSTOŚCI!

            Grażyna Lubecka

          • Jubileusz 20-lecia nadania imienia bł. siostry Celestyny Faron Przedszkolu Samorządowemu nr 1 w Brzozowie

          • 20 maja 2026 roku społeczność Przedszkola Samorządowego nr 1 im. bł. s. Celestyny Faron w Brzozowie obchodziła wyjątkowy jubileusz – 20-lecie nadania placówce imienia patronki. Było to niezwykle wzruszające i podniosłe wydarzenie, które zgromadziło dzieci, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości oraz przyjaciół przedszkola.

            Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, po której odbyła się część oficjalna i program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy Odkrywcy. Mali artyści poprzez piosenki, tańce i recytacje przybliżyli postać bł. s. Celestyny Faron oraz wartości, które są ważnym elementem wychowania w przedszkolu. Występ wzbudził wiele emocji i został nagrodzony gromkimi brawami.

            Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, kuratorium oświaty, duchowieństwa, siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Starej Wsi, dyrektorzy placówek oświatowych oraz osoby od lat związane z działalnością przedszkola. Patronat nad jubileuszem objął Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.  .

             Dwadzieścia lat noszenia imienia bł. siostry Celestyny Faron to piękna karta w historii przedszkola, które od lat jest miejscem pełnym ciepła, bezpieczeństwa i dziecięcej radości. Jubileuszowe obchody na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników jako święto wspólnoty, tradycji oraz wartości przekazywanych najmłodszym pokoleniom.

            Uroczystość przebiegała  w serdecznej i podniosłej atmosferze, pozostawiając wiele pięknych wspomnień.

             

            *Zdjęcia z Facebook Gmina Brzozów

            A. Bober

            J. Pietryka

            W. Kobiałka

             

          • ZABAWY MATEMATYCZNE W GRUPIE SPORTOWCY

          • Dnia 19 maja w naszej grupie pojawił się specjalny gość - mama Aleksandra, Pani Sabina Żmuda, która poprowadziła zajęcia matematyczne. Celem spotkania była nauka matematyki poprzez zabawę i doświadczenie. Dzieci miały naturalną możliwość zdobywania wiedzy, a ich kompetencje matematyczne nie ograniczały się tylko do poznania cyfr , ale nauki stosowania ich w codziennych czynnościach, sytuacjach, czy zabawie.

            Przedszkolaki wykonały „Kwiatek" - łamigłówkę dla Mamy i Taty techniką kolorowania wg kodu. Pani Sabina pokazała jak dzieci mogą wykorzystać cyfry w codziennych sytuacjach tj: liczenie serduszek, porównywanie długości pociągów, zabawy z cyframi. Dzieci poznały jak wykorzystać liczenie w praktyce w zakresie 10. Sportowcy wskazując każdy przedmiot osobno po kolei tworzyły zbiory pociągów, kartoników. Dzieci miały również możliwość utrwalenia kierunków i relacji: na, pod, obok, prawa/lewa strona (w odniesieniu do własnego ciała).

            Zajęcia matematyczne były dla dzieci dobrą zabawą i jednocześnie owocną oraz praktyczną nauką. Dziękujemy Pani Sabinie za poświęcony czas i mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie!

            Monika Marszałek - Rychlicka

            Maria Patryn 

          • VIII GMINNY PRZEGLĄD TANECZNY „ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI”

          • Dnia 15 maja w Przedszkolu Samorządowym w Przysietnicy odbył się VIII Gminny Przeglad Taneczny "Roztańczone Przedszkolaki". Nasze przedszkole reprezentowało czworo dzieci: Lilianna Sierant - Fejdasz i Julia Szałajko z grupy Sportowcy oraz  Zofia Piegdoń i Klara Jurek z grupy Odkrywcy. Dziewczynki tańczyły do utworów "Griff Black Hole" i "Strangers by Night". Do konkursu przygotowała je Pani  Monika Marszałek - Rychlicka.

            Gratulujemy dziewczynkom wspaniałego występu!

             

          • "Smerfy" w baśniowej krainie

          • 14 maja grupa ,,Smerfy" odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną w Brzozowie i uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach. Przedszkolaki obejrzały wystawę prac plastycznych ,,W krainie baśni", wykonanych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie, wysłuchały bajkę ,,Szewczyk Dratewka", ułożyły baśniowe puzzle oraz obejrzały jak urządzona jest biblioteka. Smerfy chętnie wykonywały zaproponowane zadania, a ich aktywność oraz wiedza zostały nagrodzone prezencikami.

            Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

            Wychowawcy grupy

          • Spotkanie ze strażakiem w grupie "Smerfy"

          • 11 maja w ramach akcji ,,Poznajemy zawody naszych rodziców" odbyło się spotkanie ze strażakiem- panem Pawłem Zimoniem, tatusiem Mikołaja. Pan Paweł jest kapitanem pracującym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Przygotował i przeprowadził ciekawe zajęcia na temat swojej pracy. Nie tylko opowiadał, ale też zademonstrował strój, wyposażenie i podstawowe sprzęty strażackie, które dzieci mogły przymierzyć, dotknąć, pooglądać. Przedszkolaki przeszły również elementarne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a podzielone na kilkuosobowe zespoły, pod okiem pana kapitana, przeprowadziły transport poszkodowanych. Niezwykle ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób przeprowadzenia spotkania sprawił, że wszyscy byli aktywni, zainteresowani oraz zdyscyplinowani, jak prawdziwi, przyszli strażacy.

            Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Zimoniowi za wspólne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa oraz prezenty dla dzieci.

            Wychowawcy grupy

             

          • Wycieczka grupy Motylki i Odkrywcy do Krempnej- spotkanie z przyrodą w muzeum

          • Dnia 07.05.2026 dzieci z grup Odkrywcy oraz Motylki wzięły udział w wycieczce do Krempnej, gdzie odwiedziły Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. Jana Szafrańskiego Magurskiego Parku Narodowego.

            Podczas pobytu przedszkolaki zwiedziły muzeum, poznając bogactwo przyrody Magurskiego Parku Narodowego. Z dużym zainteresowaniem oglądały ekspozycje przedstawiające różnorodne gatunki zwierząt i roślin oraz ich naturalne środowiska.

            Ważnym punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne poświęcone płazom. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o traszkach i żabach – ich budowie, sposobie życia oraz roli w przyrodzie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

            Wycieczka była doskonałą okazją do zdobywania wiedzy poprzez bezpośredni kontakt z eksponatami oraz wspólnego spędzenia czasu. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne nowych doświadczeń.

            Wychowawcy grup Odkrywcy i Motylki

          • XII PRZEDSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

          • Tegoroczna edycja konkursu czytelniczego odbyła się 8 maja pod hasłem ,, Litery duże i małe dają nam książki wspaniałe", a jej celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków oraz zachęcanie do poznawania liter i podejmowania nauki czytania. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała p. Izabela Szałajko- I wicedyrektor przedszkola, która bardzo serdecznie przywitała zaproszonych gości: p. Krystynę Rymarz- dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie, p. Wiolettę Rachwał- pracownika działu dziecięcego w.w biblioteki oraz p. Elżbietę Szul- kierowniczkę Biblioteki Pedagogicznej w Brzozowie.

            Konkurs przybrał formę ,, grupowej rywalizacji", a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali organizatorzy, czyli panie: Anna Lasko i Teresa Nogaj. Rozpoczął się projekcją filmiku ,, Literkowy pociąg", a w dalszej kolejności pojawiły się zagadki słuchowe, grupowe recytacje, układanie wyrazów z rozsypanki literowej. Z ogromnej księgi, przy dźwiękach muzyki wyskoczyły bajkowe postacie, czyli mali aktorzy z grupy ,,Smerfy", którzy w pięknych strojach prezentowali się niezwykle urokliwie i autentycznie, co pozwoliło zebranym na ich rozpoznanie. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą muzyczno- ruchową oraz zadaniem plastycznym. Konkursowe jury nagrodziło wszystkie oddziały książkami, które wzbogacą ich grupowe biblioteczki.

            Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z brzozowskich bibliotek za owocną i miłą współpracę.

            Organizatorzy konkursu

          • "Smerfy" w pizzerii

          • 6 maja grupa II uczestniczyła w warsztatach wypiekania pizzy w ,,PIZZERII FRANCESCA" w ramach akcji ,, Poznajemy zawody naszych rodziców". Dzieci miały możliwość własnoręcznego ,,skomponowania" pizzy z wykorzystaniem różnorodnych, smakowitych dodatków. Była to dla nich niezwykła atrakcja i możliwość kulinarnego eksperymentowania. Pizza smakowała wybornie o czym świadczyły puste talerze oraz sos pomidorowy na ,,smerfowych" buziach. Dodatkową niespodzianką dla przedszkolaków był taniec z pizzą w wykonaniu pana Łukasza. Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały przygotowane przez gospodarzy prezenty: kolorowanki, cukiereczki oraz pamiątkowe dyplomy wraz z tytułem ,,mistrza pizzy".

            Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom pizzerii: państwu Klaudii i Łukaszowi Kościńskim za zaproszenie, przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz miłe i smaczne przyjęcie.

            Wychowawcy grupy

          • "Smerfy" w bibliotece

          • 4 maja dzieci z grupy ,,SMERFY" uczestniczyły w swojej pierwszej ,,lekcji bibliotecznej" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzozowie. Pani Marta - bibliotekarka z działu dziecięcego opowiedziała ,,Smerfom" o zasadach korzystania z księgozbioru. Pokazała mnóstwo nietypowych książeczek i książek np: sensorycznych, z okienkami, ruchomymi obrazkami, podświetlanych latarką i w ten sposób zachęcała najmłodszych do ich wypożyczania. Następnie przeczytała dwie przygody ulubionych dziecięcych bohaterów. Przedszkolaki wykazywały duże zainteresowanie księgozbiorem, z uwagą oraz ciekawością poznawały tajemnice bibliotecznych zbiorów.

            Bardzo serdecznie dziękujemy pani Marcie za miłe przyjęcie i pomoc w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych naszych podopiecznych.

            Wychowawcy grupy

          • Dzień Flagi w wykonaniu grupy „Sportowcy”

          • Powiewa flaga,

            gdy wiatr się zerwie.

            A na tej fladze

            biel jest i czerwień.

            Czerwień to miłość,

            biel - serce czyste.

            Piękne są nasze

            barwy ojczyste.

            Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dzieci z grupy „Sportowcy” przygotowały wyjątkowy program artystyczny, pełen radości, wzruszeń i patriotycznych akcentów. Celem uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych, budowanie poczucia przynależności narodowej oraz zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi. Spotkanie sprzyjało także rozwijaniu umiejętności artystycznych, takich jak recytacja, śpiew i taniec, a także wzmacnianiu odwagi i pewności siebie podczas występów publicznych oraz integracji grupy poprzez wspólne przeżywanie ważnych chwil.

            Podczas występu przedszkolaki z dumą zaprezentowały piękne wiersze poświęcone naszej Ojczyźnie oraz narodowym symbolom. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem recytowali przygotowane teksty, pokazując szacunek i miłość do Polski.

            Nie zabrakło również części tanecznej. Dzieci zatańczyły kilka układów, a szczególne wrażenie zrobił taniec z flagami, który był niezwykle efektowny i wzruszający. Biało-czerwone barwy dumnie towarzyszyły występowi, podkreślając wyjątkowy charakter tego święta.

            Na zakończenie części artystycznej grupa wspólnie zaśpiewała radosną piosenkę patriotyczną, wprowadzając wszystkich w podniosły i uroczysty nastrój. Następnie przedszkolaki wraz z nauczycielami i opiekunami udali się z flagami pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolejno został odśpiewany hymn, a grupa Sportowcy zaprezentowała tańce o tematyce patriotycznej.

            Serdecznie gratulujemy dzieciom wspaniałego występu oraz dziękujemy za ich zaangażowanie. To była piękna lekcja patriotyzmu i radości ze wspólnego świętowania.

            Monika Marszałek-Rychlicka

            Grażyna Lubecka

            Maria Patryn

             

          • Magiczna podróż do świata legend w grupie Sportowcy

          • Magiczna podróż do świata legend – spotkanie autorskie w naszej grupie (cykliczne ) z Panią Katarzyną Terchą- Frankiewicz (mama naszej koleżanki Zosi). W grupie Sportowcy gościliśmy niezwykłą osobę – autorkę bajek i legend dla dzieci, która przeniosła nas w świat pełen magii i dawnych opowieści. Spotkanie z pisarką było dla dzieci niesamowitą przygodą, a nie tylko zwykłym czytaniem książek. Autorka w niezwykle barwny sposób opowiedziała o bohaterach swoich legend, ożywiając je przy pomocy obrazów - ręcznie malowanych. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka – od pomysłu, przez pierwsze szkice, aż po gotowe wydanie, które trafia do biblioteki. Autorka chętnie odpowiadała na liczne, dociekliwe pytania przedszkolaków, zdradzając, skąd czerpie inspiracje do swoich opowieści. Nie zabrakło również interaktywnych zabaw. Dzieci samodzielnie wykonały ilustrację do ulubionej bajki. Spotkanie było doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni, wzbogacania słownictwa oraz uwrażliwiania najmłodszych na piękno polskiej kultury i tradycji.  

            Dziękujemy Pani Katarzynie za kolejną wizytę, a dzieciom za zaangażowanie i aktywność. Spotkania z książką z pewnością budują miłość do czytania już od najmłodszych lat!

                                                                                                                                                            Wychowawcy grupy V

             

          • Konkurs wokalno–recytatorski "KIDS ON STAGE"

          • W dniu 17 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym im. św. Jana Pawła II w Starej Wsi odbył się przegląd wokalno–recytatorski „KIDS ON STAGE".

            Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki z grupy Odkrywcy - Zuzanna Florczak, która recytowała wiersz Spring is here i Antonina Wolanin, która zaśpiewała piosenkę Sing a song of flowers. Dziewczynki zachwyciły publiczność odwagą i zaangażowaniem.

            Dzieci do konkursu przygotowały panie Anna Barańska i Anna Bober. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Konkurs  przebiegał w radosnej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci.

            Anna Bober

          • Wizyta "Pszczółek" w bibliotece dla dzieci

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich grupa „Pszczółki” odwiedziła bibliotekę dla dzieci w Brzozowie. Spotkanie było pełne ciekawych atrakcji i pozwoliło najmłodszym jeszcze bardziej pokochać książki.

            Na początku panie przygotowały dla dzieci film edukacyjny, dzięki któremu przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje książka – od pomysłu autora aż po gotowy egzemplarz trafiający na półkę. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć najciekawsze książki przestrzenne 3D, które wzbudziły ogromne zainteresowanie i zachwyt.

            Kolejnym punktem spotkania było wspólne słuchanie bajki „Kicia Kocia w bibliotece”, która wprowadziła dzieci w świat bibliotecznych przygód. Na zakończenie „Pszczółki” wykazały się kreatywnością, tworząc własne okładki książek. Za swoją pracę każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal „Przyjaciela Książki”.

            Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, które będzie pięknym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia.

            Serdecznie dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za ciepłe przyjęcie, zaangażowanie oraz przygotowanie tak inspirujących zajęć, które rozbudziły w dzieciach miłość do książek i czytania.

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich życzymy wielu wiernych czytelników, niegasnącej pasji do szerzenia kultury czytelniczej oraz wielu pięknych chwil spędzonych w świecie literatury.

             

            Wycowawcy gr. III